IMPRESSUM

Informacje o usługodawcy

Za informacje prezentowane na stronie internetowej www.btpar.com odpowiedzialne są następujące spółki na zasadzie odpowiedzialności łącznej:

  1. BOTOR TROJAN & PARTNERS Rechtsanwaltsgesellschaft mbH
  2. BOTOR TROJAN & PARTNERS Steuerberatungsgesellschaft mbH

 

BOTOR TROJAN & PARTNERS Rechtsanwaltsgesellschaft mbH

Friedrichstraße 187

D-10117 Berlin

telefon: 0049 30 769 07 500

faks: 0049 30 769 07 456

e-mail: sekretariat@btpar.com

 

Siedziba: Berlin

Rejestr Handlowy: Amtsgericht Charlottenburg, HRB 187140 B

Manager zarządzający: Rechtsanwalt (adwokat prawa niemieckiego) Miłosz Trojan

Numer rejestracji podatkowej do roliczeń VAT-UE: DE312162325

Numer rejestracji podatkowej: 30/237/00530

Urząd nadzoru: Rechtsanwaltskammer Berlin, Littenstraße 9, 10179 Berlin

Określenie wykonywanego zawodu: Rechtsanwalt (adwokat prawa niemieckiego)

Wszyscy adwokaci działający w BOTOR TROJAN & PARTNERS Rechtsanwaltsgesellschaft mbH na terenie Niemiec posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu w Niemczech. Adwokaci są członkami Izby Adwokackiej w Berlinie (Rechtsanwaltskammer Berlin).

 

Akty prawne regulujące wykonywanie zawodu adwokata:

Federalny Regulamin dla Adwokatów (Bundesrechtsanwaltsordnung (BRAO))

Regulamin Wykonywania Zawodu (Berufsordnung (BORA))

Regulamin Specjalizacji Adwokackich (Fachanwaltsordnung (FAO))

Ustawa o Wynagrodzeniu Adwokatów (Rechtsanwaltsvergütungsgesetz (RVG))

Zasady Wykonywania Zawodu dla Adwokatów Unii Europejskiej (CCBE)

Wgląd do wymienionych aktów prawnych jest możliwy na stronie internetowej Ogólnokrajowej Izby Adwokackiej pod tym linkiem [link zewnętrzny].

 

Ubezpieczycielem w zakresie odpowiedzialności zawodowej jest Gothaer Allgemeine Versicherung AG, Gothaer Allee 1, 50969 Kolonia. Geograficzny zakres obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej obejmuje działania w państwach członkowskich Unii Europejskiej i spełnia tym samym wymogi § 59j federalnego Regulaminu dla Adwokatów (Bundesrechtsanwaltsordnung).

 

BOTOR TROJAN & PARTNERS Rechtsanwaltsgesellschaft mbH nie jest ustawowo zobowiązana,  ani też co do zasady gotowa do udziału w postępowaniach pojednawczych przed konsumenckimi instytucjami pojednawczymi.

 

BOTOR TROJAN & PARTNERS Steuerberatungsgesellschaft mbH

Thielenplatz 5

30159 Hannover

telefon: 0049 511 898 589 0

faks: 0049 511 898 589 29

e-mail: kontakt@btpar.com

 

Siedziba: Hanower

Rejestr Handlowy: Amtsgericht Hannover, HRB 202615

Manager Zarządzający: WP/StB/FBfIntStR Adam Botor oraz StB Artur Bednarski

Numer rejestracji podatkowej do roliczeń VAT-UE: DE 257 551 822

Urząd nadzoru:  Steuerberaterkammer Niedersachsen, Adenauerallee 20

30175 Hannover

Określenie wykonywanego zawodu:  Steuerberater (doradca podatkowy)

Doradcy podatkowi działający w ramach BOTOR TROJAN & PARNTERS Steuerberatungsgesellschaft mbH posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu w Niemczech. Są oni członkami Izby Doradców Podatkowych Dolnej Saksonii (Steuerberaterkammer Niedersachsen).

 

Akty prawne regulujące wykonywanie zawodu doradcy podatkowego:

Ustawa o doradztwie podatkowym (Steuerberatungsgesetz (StBerG))

Rozporządzenie wykonawcze do ustawy o doradztwie podatkowym (Durchführungsverordnung zum StBerG (DVStB))

Regulamin wykonywania zawodu Federalnej Izby Doradców Podatkowych ( Berufsordnung der Bundessteuerberaterkammer (BOStB))

Rozporządzenie o wynagrodzeniu doradców podatkowych (Steuerberatervergütungsverordnung (StBVV))

Regulamin o Specjalizacji (Fachberaterordnung (FBO))

Wgląd do wymienionych aktów prawnych jest możliwy na stronie internetowej Federalnej Izby Doradców Podatkowych pod tym linkiem [link zewnętrzny]

 

BOTOR TROJAN & PARNTERS Steuerberatungsgesellschaft mbH nie jest ustawowo zobowiązana,  ani też co do zasady gotowa do udziału w postępowaniach pojednawczych przed konsumenckimi instytucjami pojednawczymi.

 

Wskazówki prawne

Link do plaformy internetowego rozstrzygania sporów Komisji Europejskiej

W celu polubownego rozwiązania sporów konsumenci mieszkający na terenie Unii Europejskiej mogą skorzystać z platformy do pozasądowego internetowego rozstrzygania sporów udostępnionej przez Komisję Europejską. Jest ona dostępna pod następującym linkiem: https://ec.europa.eu/odr [link zewnętrzny].

 

Prawa do nazwy i prawa autorskie

Nazwa „BOTOR TROJAN & PARNTERS“ jest chroniona prawem jako oznaczenie używane w obrocie gospodarczym. Jej używanie w odniesieniu do usług doradztwa prawnego lub podatkowego oraz spokrewnionych usług jest zastrzeżone wyłącznie na rzecz przedsiębiorstw należących do grupy doradczej BOTOR TROJAN & PARNTERS.

Treści publikowane w ramach naszej strony internetowej (takie jak teksty, obrazy, grafiki, pliki dźwiękowe, video itp.) są chronione prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych treści w zakresie niedopuszczonym prawem autorskim w mediach elektronicznych lub drukowanych bez naszej wyraźnej zgody jest surowo zabronione.

 

Odpowiedzialność za treści

Treści publikowane w ramach naszej strony internetowej sporządzane są z zachowaniem najwyższej staranności. Niemniej nie ponosimy odpowiedzialności za poprawność, kompletność i aktualność udostępnianych informacji. Publikacje odzwierciedlają jedynie opinię danego autora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany, uzupełnienia, usunięcia lub wstrzymania wyświetlania na okres przejściowy lub trwale w odniesieniu do całej strony internetowej lub jej części bez zapowiedzi.

 

Odpowiedzialność za linki zewnętrzne

Wszystkie linki odsyłające do serwerów stron trzecich zostały przez nas starannie zbadane w momencie ich wstawienia. Ewentualne naruszenia prawne nie były rozpoznawalne w memencie wstawienia linku. Niemniej nie mamy wpływy na treści stron, do których odsyłamy, odpowiedzialność ponosi dany dostawca treści strony docelowej. W przypadku jeśli stwierdzą Państwo obecność treści nielegalnych na stronach, do których odsyłają hyperlinki, prosimy o wskazówkę na adres: kontakt@btpar.com. Państwa wskazówka zostanie przez nas zbadana a link w przypadku potwierdzenia naruszenia usunięty.