BLOG

08 kwi 2021

Kodėl verta įsteigti transporto įmonę Vokietijoje ir kodėl daugelis vežėjų bus priversti tai daryti

  • Lietuvių teisininkas Advokatas Advokatų kontora Advokatų biuras Vokietija

(Foto von ELEVATE von Pexels)

Nors diskusijos dėl naujojo mobilumo paketo jau nutilo, tai nekeičia fakto, kad jo nuostatos įsigaliojo ir jos žingsnis po žingsnio bus vis sunkesnės Lietuvos vežėjams. Ypač reglamentai dėl būtinybės suteikti vairuotojams galimybę periodiškai grįžti į pastovią gyvenamąją vietą arba įmonės buveinę, dėl prievolės periodiškai grąžinti transporto priemones į įmonės buveinę bei dėl ateityje numatyto keturių dienų taip vadinamas Cooling-off periodo vykdant kabotažą, paskatins apsvarstyti galimybę įsteigti transporto įmonė užsienio šalyje. 4 dienų privaloma pertrauka ypač apsunkins tų vežėjų darbo organizavimą, kurie specializuojasi į kabotažo vykdymą.

Aktualiai galiojantys kabotažo abribojimai, t.y. po tarptautinio pervežimo leidžiama vykdyti tris kabotažo operacijas per 7 dienas nuo tarptautinio krovinio iškrovimo. Ši taisyklė bus ateityje papildyta po atliktų leidžiamų kabotažų privaloma 4 dienų pertrauka (cooling-off). Kitaip tariant, per numatytą laiką atlikus leidžiamus kabotažus bus draudžiama atlikti kartotines kabotažų operacijas tam tikroje šalyje 4-ių dienų laikotarpiui. Taip pat pareigūnams bus kur kas lengviau nustatyti  legalių ir nelegalių kabotažo operacijų vykdymą (be vežėjų žinios ir leidimo), nes ateityje privalomi naujos kartos tachometrai automatiškai užfiksuos vietas, kuriose transporto priemonė buvo, ir laiką, kada ir kurią sieną ji kirto. Pagal tokio tachografo duomenis bus lengva atsekti neteisėto kabotažo vykdymą. Vežėjai kurie iki šiol naudojosi  gynybine taktika argumentuodami, kad neturi išsamaus dokumentų rinkinio ir jiems pvz  būdavo galima įrodyti tik vieno neteisėto kabotažo vykdymą, ateityje gynybinė pozicija bus žymiai silpnesnė. Todėl sankcijos už neteisėtą kabotažo operaciją nuo 1 250,00 iki 2 500,00 eurų už kiekvieną atskirą prasižengimą gali būti žymiai skaudesnės. Jau nekalbant apie tai, kad Vokietijos įstatymų leidėjas taip pat turi galimybę padidinti šių baudų dydį, ko reikalauja Vokietijos vežėjų asociacijos.

Naujų kabotažo taisyklių pakeitimai ir įpareigojimas turėti naujausios kartos tachografus įsigalios tik nuo 2022 m. vasario mėn. Data, kuri iš pradžių atrodė labai tolima, dabar yra artima ir nesiekia metų. Atsižvelgiant į tai, kad filialo ar atskiros transporto įmonės įkūrimas Vokietijoje ir transporto licencijos gavimas gali užtrukti nuo 4 iki 6 mėnesių, lieka nedaug laiko apgalvoti galimybę įkurti transporto įmonę Vokietijoje.

Nepaisant apribojimų, susijusių su nauju mobilumo paketu, verta apsvarstyti galimybę įsteigti transporto įmonę Vokietijoje ir dėl kitų priežasčių. Vokietija yra stabili rinka, esanti Europos centre. Turėdami įmonę Vokietijoje, galite dalyvauti Vokietijos įmonių finansavimo programose, įskaitant programas, sukurtas siekiant išgelbėti bendroves nuo pandemijos padarinių, ir tas, kurios susijusios su ekologiškų transporto priemonių finansavimu. Galų gale taip pat galima pasikliauti tuo, kad Vokietijos ar Europos užsakovai yra pasiruošę vokiškai įmonei mokėti didesnį atlygį už transporto pervežimą, nei įmonėms iš kitų šalių.


Sprawdź pełną ofertę Kancelarii

Autorzy

Miłosz Trojan

adwokat (adwokat niemiecki) - Rechtsanwalt - Vokietijos advokatas

linkedinLogo

Konrad Frycz

asystent prawny - Wissenschaftlicher Mitarbeiter - Teisininko asistentas

linkedinLogo

Ilona Gurgsdies

adwokat - Rechtsanwalt - Vokietijos advokatė

linkedinLogo